+48 723 328 516  biuro@prosystem-slask.pl

Nowy system Nordson ColorMax® 2

Nowy system Nordson ColorMax® 2 zapewnia szybką, wolną od zanieczyszczeń zmianę koloru i łatwe czyszczenie w celu zwiększenia produktywności. Nordson Corporation to lider w dziedzinie technologii powlekania ciekłego i proszkowego, wprowadza do swojej standardowej oferty nowy produkt ColorMax 2. W pełni zintegrowany system zawiera funkcje, które zapewniają szybką, wolną od zanieczyszczeń zmianę koloru, łatwą instalację i bezproblemową konserwację, co pozwala na zwiększenie wydajności. Dodatkowe funkcje zestawu są ewolucyjne np. cyklon breakaway. Dodaliśmy również wiele rewolucyjnych funkcji, w tym możliwość instalacji i czyszczenia kabiny łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

 • Zmiana koloru w czasie krótszym niż 10 minut.
 • Minimalizuje wykorzystanie proszku w procesie krycia, utrzymując czystsze kabiny i przyspieszając zmianę koloru.
 • Dostęp do wszystkich powierzchni stykających się z proszkiem zapewnia łatwą kontrolę i czyszczenie.
 • Bardziej wszechstronny wstępny montaż, instalacja okablowana, dzięki zaprojektowanej z góry platforma, która skraca czas instalacji o jedną trzecią.
 • Kabina umożliwia odłączenie górnej i dolnej sekcji w celu dokładnego oczyszczenia.


„Jeśli Możesz To Zobaczyć, Możesz To Oczyścić”

Dzięki systemowi ColorMax 2 wszystkie powierzchnie stykowe z proszkiem, w tym innowacyjny cyklon separacyjny Nordson, są łatwo dostępne dla czyszczenia i kontroli wzrokowej. Zgłoszony do opatentowania podwójny cyklon umożliwia odłączenie górnej i dolnej sekcji w celu dokładnego oczyszczenia. W przypadku większości proszków powierzchnia wewnętrzna cyklonu może być czyszczona za pomocą tylko sprężonego powietrza. Podział górnego i dolnego odcinka cyklonu pomaga uczynić to w sposób łatwiejszym i bardziej efektywny.

Kabina ColorMax 2 została wykonana w taki sposób, aby zminimalizować przyciąganie i zatrzymywanie proszku. ColorMax 2 została zbudowana z opatentowanego materiału kompozytowego Apogee® i zaprojektowana z myślą o minimalnym wykorzystaniu proszku i szybszej zmianie koloru. Podłoga kabiny została wykonana ze stali nierdzewnej, zapewniając maksymalną trwałość oraz uziemienie gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania, oraz podczas czyszczenia.

 

Inne Innowacyjne Funkcje Tego Produktu To:

 • AeroWash ™ Base Cleaning System — wykorzystuje on sprężone powietrze do okresowego usuwania osiadłego proszku z podłogi kabiny.
 • System dystrybucji powietrza AeroDeck ™ – strumień powietrza o wysokiej prędkości utrzymuje unoszący się w powietrzu proszek z noży powietrznych AeroWash, przenosząc go do cyklonu.
 • Automatyczne czyszczenie pistoletu — wysokociśnieniowe powietrze zapewnia automatyczne czyszczenie zewnętrznej części pistoletu, eliminując konieczność ręcznego demontażu.
 • System iControl — zapewnia możliwość skonfigurowania do 255 różnych ustawień użytkownika w celu identyfikacji części oraz do pozycjonowania manipulatorów i oscylatorów, a także prędkości i skoku manipulatorów.
 • Centrum podawania proszku Encore — może pomieścić do 27 pomp i zawiera innowacyjne sito wibracyjne z ekranem pokładu, które pomaga wyeliminować wszelkie potencjalne zanieczyszczenia zarówno z pierwotnych, jak i regenerowanych źródeł proszku.
 • Technologia Prodigy HDLV — pompa transferowa w sposób ciągły usuwa proszek z podwójnego cyklonu, co zapewnia maksymalną wydajność i minimalne zużycie proszku w procesie malowania.
 • Ręczne i automatyczne pistolety Encore — zapewniają wysoką wydajność krycia i stałą jakość powłoki.