+48 723 328 516  biuro@prosystempolska.pl

ColorMax® 3 - System szybkiej zmiany kolorów

ColorMax® 3 to szybkobieżna kabina lakiernicza do malowania proszkowego. Poprawia jakość, skraca przestoje i maksymalizuje produkcję. Podłoga kabiny jest wykonana z trwałego materiału kompozytowego Apogee® i jest automatycznie oczyszczana, zapobiega gromadzeniu się proszku w kabinie. Sprawdzona konstrukcja wlotu powietrza gwarantuje łagodny przepływ, co zapewnia wysoką wydajność aplikacji proszku i niezawodne zabezpieczenie przed rozpryskiem. Zaprojektowany specjalnie dla najszybszej zmiany koloru, ten kompaktowy system można konfigurować zgodnie z konkretnymi wymaganiami.

 

ColorMax® 3 - kabina do malowania proszkowego 

 

ColorMax® 3 - Niezwykle wydajne odzyskiwanie

Zastosowana w systemie technologia podwójnego cyklonu sprawdziła się jak dotąd w setkach instalacji na całym świecie, wszystko dzięki współczynniku odzyskiwania wynoszącemu ponad 95% i wygodnemu dostępowi do cyklonów i kanału łączącego. Standardowe czas zmiany kolorów uzyskiwany przez klientów Nordson wynosi mniej niż 10 minut. 

Podłoga kabiny wykonana jest z wyptrzymałego materiału kompozytowego Apogee® i jest automatycznie czyszczona w celu uniknięcia gromadzenia się proszku w kabinie.

Sprawdzona konstrukcja wlotu powietrza umożliwia swobodny przepływ powietrza w dół, zapewniając wysoką wydajność aplikacji proszku i niezawodne zabezpieczanie przed zapyleniem.

 

Drzwi na cyklonach i kanałach łączących skonstruowane są tak, by zapewnić łatwy dostęp.

 

Spectrum HD - szybka zmiana koloru z wysokim standardem zachowania czystości

Najnowszy system Spectrum zapewnia czyste środowisko pracy, zmniejsza straty i znacznie zwiększa automatyzację procesu zmiany kolorów. Zarówno systemy natryskowe jak pojemniki z proszkiem są automatycznie czyszczone, wykorzystując unikalne cechy pomp Nordson HDLV ™.

Dzięki dostępowi i pełnej widoczności wszystkich wewnętrznych powierzchni po zmianie koloru, system Spectrum HD idealnie wpasuje się w motto Nordson: "Jeśli coś widzisz, możesz to wyczyścić".

Centrum podawania proszku Spectrum HD oferuje szybką, wysoce zautomatyzowaną zmianę kolorów w prostym, kompaktowym i łatwym w obsłudze systemie, który można łączyć z kabinami szybkiej zmiany kolorów Nordson lub zintegrować z innym, istniejącym systemem.

Jakość wykończenia produktów została poprawiona dzięki zintegrowanemu z systemem sitowi ultradźwiękowemu o dużej pojemności, które pozwala na przesiewanie zarówno świeżych jak i odzyskanych proszków.

 

System Spectrum HD zapewnia pełną widoczność wszystkich wewnętrznych powierzchni po automatycznej zmianie kolorów.

 

Zmniejszone zużycie proszku

Systemy natrysku proszkowego Nordson Encore™HD łączą zaawansowaną kontrolę elektrostatyczną z rewolucyjną technologią pomp HDLV zapewniając większą wydajność aplikacji i znaczne oszczędności w zakresie malowania proszkowego. Pompy HDLV umożliwiają precyzyjne dozowanie proszku do pistoletu przy użyciu mniejszej ilości powietrza, zapewniając lepsze wypełnienie elementów przez ponad 4000 godzin roboczych bez konieczności wymiany części. Ta sprawdzona i udoskonalona technologia, dostosowana specjalnie do systemów szybkiej zmiany kolorów, od 2006 roku znalazła zastosowanie w setkach aplikacji na całym świecie, doskonale radząc sobie z każdym rodzajem proszku.

 

 Automatyczne pistolety do rozpylania proszku Encore HD

 

Sterowanie systemem PowderPilot ™ - Łatwa kontrola zaawansowanych funkcji

PowderPilot zapewnia intuicyjną kontrolę nad całym systemem podczas pracy i zmiany kolorów. Od zaawansowanego sterowania elektrostatycznego, po ilustrowany przewodnik (krok po kroku) do zmiany kolorów, PowderPilot ułatwia operatorom korzystanie ze wszystkich zaawansowanych funkcji systemu.

Wyświetlana na ekranie instrukcja zmiany kolorów pomaga wykonać cały proces szybko i bez kosztownych błędów. Ekran dotykowy z graficznym interfejsem jest łatwy i intuicyjny w obsłudze.

Z systemem można łączyć się w sposób zdalny, oznacza to, że inżynierowie Nordson zawsze są dostępni, aby pomóc diagnostyce systemu i korekcie błędów.

Wbudowane narzędzie do zbierania danych i liczniki czasu pracy pomagają w utrzymaniu harmonogramu konserwacji oraz usprawniają monitorowanie produkcji.

 

Graficzny ekran dotykowy zapewniający łatwą obsługę systemu

 

Technologia gęstej fazy - 10 lat innowacji

Udoskonalane od 2006 roku produkty Nordson w technologii HDLV zapewniają niezrównaną wydajność setkom klientów na całym świecie. Ta technologia wykorzystuje fakt, że najlepsze nakładanie proszku uzyskuje się, gdy optymalnie ładowany proszek połączy się z delikatnym, wysoce kontrolowanym wzorem natrysku. Pompy HDLV dostarczają proszek do pistoletów natryskowych i innych produktów przy użyciu jak najmniejszej ilości powietrza, zapewniając przy tym:

  • Ścisłą kontrolę procesu - brak zużywających się części wewnętrznych pompy, które mogłyby wpłynąć na wydajność procesu. Wysoka stabilność rozpylonej powłoki o optymalnej grubości zapewnia zmniejszenie zużycia proszku;
  • Bardzo delikatny i wysoce kontrolowany na rozprysk proszku zapewniający najlepsze możliwe pokrycie materiału oraz niezmienną wydajność nawet na najbardziej skomplikowanych elementach (obszary klatek Faradaya);
  • Do 4000 godzin roboczych bez konieczności konserwacji i wymiany części pompy minimalizuje koszty eksploatacji i ewentualnych przestojów w produkcji;
  • Niezależną kontrolę objętości proszku i powietrza w celu uzyskania optymalnej wydajności malowania na najróżniejszych produktach;
  • Niezrównaną wydajność umożliwiająca malowanie do 3 m²/min przy użyciu pojedynczego systemu natryskowego;
  • Wysokiej jakości automatyczną zmianę koloru w kilka sekund z pełnym wewnętrznym czyszczeniem wszystkich komponentów systemu natryskowego.

 

Pompa pistoletu Prodigy HDLV II generacji

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami poniżej, w których opisano wdrożenie przez firmę Nordson systemu ColorMax® 3 na różnych obiektach przemysłowych oraz korzyści uzyskane z tego tytułu.